PROTEBE

Naši sponzoři

praha4

 l net4gas albi logo 02  

l mz     

  detail top vision s.r.o. profesn vzd l v n   menu logo panter

Zvěrokruh   FilmGame

Breno  Efko

Filmexport  Bezvatriko.cz

vseprotisk  Pletiva dobrý

Grooters  Padawan

Bambule  Silic media

Fantom Print  Super ZOO

AVE  Farmapark u Toma

Integrační plesy

            Spolek  PROTEBE, sídlící v prostorách ředitelství Jedličkova ústavu (V Pevnosti 4,Praha 2 – Vyšehrad), již jednadvacátým rokem pracuje s fyzicky, psychicky i sociálně znevýhodněnou mládeží. V rámci aktivní pomoci svým členům (cca 155 osob) se zabývá klubovou činností, organizováním kulturních a sportovních akcí, pořádáním letních pobytových táborů, vzdělávacími a motivačními aktivitami, asistenční službou apod. Přirozenou cestou, vycházející z prvotního zájmu svých členů, se činnost spolku rozšířila i o oblast společenské výchovy. Účastníci aktivit spolku projevovali zájem o tuto oblast, ve které postrádali jim dostupné formy seberealizace. Hlavním cílem projektu byl rozvoj umění tančit a pohybovat se ve společnosti. V dnešní době je to stejně důležité jako znalosti získané studiem na školách. Naše integrační plesy učí mládež a širokou veřejnost poznání, že tančit může být příjemné či zábavné třeba i na vozíku. Další významnou složkou projektu je integrační setkávání, které učí rozvoji komunitního života a napomáhá vytvářet sousedské vztahy mezi lidmi i Městskými částmi.   
 
Dne 21. 11. 2015 v kulturním sále Novodvorská v 19:00 hodin.
 
Počet návštěvníků: 250 osob – rekrutovaly se ze zájmových kroužků spolku Protebe a spolupracující organizace – Klub Junior z Libuše,Taneční škola Dolní Břežany.
 
Harmonogram večera:
19:00 – Úvodní znělka hra na saxofon Klub Junior, úvodní slovo
20:00 – Vystoupení mladé gymnastky z Klubu Junior
20:30 – Ukázkové tance Dolní Břežany
20:40 – Taneční zábava s kapelou
21:30 – Dogdance
22:00 – Taneční zábava s kapelou
22:30 – Vystoupení Bohuše Matuše
23:00 – Tombola
23:30 – Taneční zábava s kapelou
00:00 – Poledance
00:30 – Taneční zábava s kapelou
01:00 – Závěr plesu
 
            Plesového setkání si mohli užít jak profesionální tanečníci, tak i lidé na vozíčku, neboť prostory kulturního centra Novodvorská, kde se ples konal, umožňuje bezbariérový vstup v celé budově včetně sociálního zařízení a občerstvení. Skladba programu se účastníkům velmi líbila a byla vytvořená harmonická a přátelská atmosféra, neboť se na tom to setkání potkávají lidé stejných zájmů, myšlení a pochopení jeden pro druhého. Tímto společenským setkáním se již sedm let prezentuje náš spolek a děkuje svým podporovatelům a uživatelům a sponzorům za možnost realizace naší činnosti, která je určená pro zdravé i zdravotně handicapované lidi a jejich rodiny.